Tämä näyttää erot valitun ja nykyisen version kesken tästä sivusta.
— |
2009:valmennusrenkaat [2016/07/25 19:42] (nykyinen) |
||
---|---|---|---|
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
+ | ====== VALMENNUSRENKAAT 2009 ====== | ||
+ | |||
+ | ===== A-rengas, valmentaja Tomas Eriksson ===== | ||
+ | |||
+ | * Holmasto Tove-Maria / Silvester II, Cisco | ||
+ | * Sinda Heidi / Nelson III, Jorrik & Jorik M | ||
+ | * Turku Charlotta / It's Calvin | ||
+ | * von Schantz Fredrik / It's Casper | ||
+ | * Simonsén Ben / Kidi, Artemis, Fritz | ||
+ | * Lahti Taru / Sunlight II | ||
+ | * Heikinheimo Jouni / El Carillo | ||
+ | * (yksi paikka parien varahevosille) | ||
+ | |||
+ | Poisjääntien sattuessa B-renkaasta kutsutaan valmentajan valinnan mukaan varapaikalle | ||
+ | |||
+ | * Hakala Leena / Kihin Jussi | ||
+ | * Ihanamäki Jari / Mingo, Cojac, Pavarotti | ||
+ | * Kalalahti Hannu / Hessin Vihtori | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ===== B-rengas, valmentaja Andreas Hesse ===== | ||
+ | |||
+ | |||
+ | * Kalalahti Hannu / Hessin Vihtori | ||
+ | * Ihanamäki Jari / Mingo, Cojac, Pavarotti | ||
+ | * Hakala Leena / Kihin Jussi | ||
+ | * Jokimies Nina / Askalon | ||
+ | * Järvinen Talvikki / Linde Boy | ||
+ | * Takkinen Raisa / Vinsker | ||
+ | * Hakala Saana / Pätkä-Jätkä | ||
+ | * Härkönen Annika / Conversano Legeny | ||
+ | * Henriksson Barbro / Auke | ||
+ | * Bäckmann Tina / Hästhagens Raptus | ||
+ | |||
+ | |||
+ | Poisjääntien sattuessa kutsutaan ensin A-renkaasta varapaikalle | ||
+ | |||
+ | * Heikinheimo Jouni / El Carillo | ||
+ | * Lahti Taru / Sunlight II | ||
+ | |||
+ | |||
+ | jonka jälkeen valmentajan valitsemassa kiertävässä järjestyksessä: | ||
+ | |||
+ | * Huupponen Saija / Hansa, Taika-Liina | ||
+ | * Lehmusvaara Soila / Hessi-Iida & Nikolai | ||
+ | * Lehtiö Anna / Ai.Ka Hermann | ||
+ | * Särmäharju Marko / Coen D | ||
+ | * Vilenius Sari / Kirkastus | ||
+ | |||
+ | ===== VALJAKKOAJON ALUERENKAAT 2009 ===== | ||
+ | |||
+ | **valmentajina Simonsén Ben ja Sinda Heidi** | ||
+ | |||
+ | * Andersson Tony / Kuvastus | ||
+ | * Friis Anne / Korven Siluetti | ||
+ | * Hakala Saana / Brudvik Dewin | ||
+ | * Henriksson Britta / Kontiki | ||
+ | * Huupponen Saija / Hansa, Taika-Liina | ||
+ | * Häggblom Maj / Granlidens Wille | ||
+ | * Karhu Paula / Marttilan Ramses | ||
+ | * Korhonen Satu / Pretty Bettina | ||
+ | * Koskenranta-Aalto Ulla / Kaskenpään Andromeda | ||
+ | * Lehmusvaara Soila / Hessi-Iida & Nikolai | ||
+ | * Lehtiö Anna / Ai.Ka Hermann | ||
+ | * Murola Jarmo / Deruus | ||
+ | * Nykänen Hanna / Frostland`s Sun | ||
+ | * Paija Leena / Illuusia | ||
+ | * Raf Minna / Friar´s First Love | ||
+ | * Sinda Heidi / Vipero | ||
+ | * Särmäharju Marko / Coen D | ||
+ | * Tillaéus Essi / Klockas Dorothea | ||
+ | * Vainio Otto / Minteli | ||
+ | * Vilenius Sari / Kirkastus | ||
+ | * Vähä-Erkkilä Leena / Hessin Vivahde | ||
+ | |||
+ | Myös A ja B rengaslaisilla on oikeus osallistua aluevalmennuksiin. | ||
+ | |||