Sisällysluettelo

Valjakkotapahtumia 2017

Valmennukset Koulutukset Kutsut Tulokset Lähtölistat Agrimarket CUP Alueranking Kansallinen ranking Kalenteri

Tammikuu

3.-4.1. Maajoukkuevalmennus / Tomas Eriksson / Ypäjä

15.1. Aluevalmennus / Ben Simonsén / Tuusula

20.-22.1. Weronika Kwiatekin valmennus / Ypäjä

28.-29.1. Valjakkoristeily Tallinnaan

Helmikuu

10.-12.2. Maajoukkuevalmennus / Henrik Høper / Ypäjä

12.2.2017 aluevalmennus / Ben Simonsén / Tuusula

20.-21.2. Maajoukkuevalmennus / Tomas Eriksson / Ypäjä

24.-27.2. Hollantilaisvalmennus Pestman & Cazemier / Urjala

Maaliskuu

11.-12.3. Andreas Hesse Sipoossa

12.3. Aluevalmennus / Tuusula / Ben Simonsén

17.-19.3. Helsinki Horse Fair

25.3. Groomikurssi / Urjala

26.3. Keilakunkku / Urjala

Huhtikuu

14.4. Valjakkoajon sääntöinfo / Löytty / Kouvola

14.-15.4. Aluevalmennus / Leena Kalalahti / Loimaa

20.-23.4. Horst NED / CAI3*

21.-23.4. Valjakkovalmennus / Henrik Høper

28.-30.4. / Ypäjä / Cup / Taso 4

Toukokuu

3.-7.5.2017 CAI2* H1-2-4, P1-2-4 Dorthealyst

5.-8.5. Hollantilaisvalmennus Pestman & Cazemier / Urjala

6.-7.5. Aluevalmennus / Leena Kalalahti / Loimaa

Siirretty 14.-15.4.

13.-14.5. URHU / Lammi / Cup / Hippos / Taso 3

18.-21.5. Bendoriai / LTU CAI2*-H1 CAI3*-P1 CAI3*-H1

26.-28.5. Boguslawice (POL)

27.5. Keilakunkku / Urjala

28.5. Riihimäki / Taso 1

Kesäkuu

4.-5.6. Maajoukkuevalmennus / Tomas Eriksson / Savijärvi

11.6. WiuHu / Taso 1

Kilpailu peruttu vähäisen osallistujamäärän vuoksi

16.-18.6. LoimUra / Loimaa / Cup / Taso 4

16.-18.6. Dillenburg / CAI 3*

30.6.-2.7. Olustvere Driving Cup

Heinäkuu

Alue- ja maajoukkuevalmennusten päivämäärät löytyvät KIPAsta

7.-8.7. Aluevalmennus Savijärvi

15.7. Ri-Ra / Riihimäki / Taso 1

20.-23.7. HusR / Savijärvi / NBCH / Taso 5

Elokuu

Alue- ja maajoukkuevalmennusten päivämäärät löytyvät KIPAsta

3.-6.8. SRS / SJ Driving / SM / Taso 4

15.-20.8. Minden / CH M pony 1,2,4 / MM poni 1,2,4

26.8. WiuHu / Taso 2

Syyskuu

Alue- ja maajoukkuevalmennusten päivämäärät löytyvät KIPAsta

9.-10.9. LoimUra / Loimaa / Cup finaali /rotumest / Taso 3

20.-24.9. Lipica / CH M-A2 / MM parit

30.9. Keilakunkku / Urjala

Lokakuu

Alue- ja maajoukkuevalmennusten päivämäärät löytyvät KIPAsta

20.-23.10. Hollantilaisvalmennus Pestman & Cazemier / Urjala

Marraskuu

Joulukuu

1.-4.12. Hollantilaisvalmennus Pestman & Cazemier / Urjala