Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


Valjakkoajokilpailut Su 20.3.2005

Hessi-talli, Urjala

Luokka 1a) Prix de Euro-Hunter Noviisi koulu (21-6)
1. Taru Lahti/Marjo Hämäläinen - Actros           TR    -37,60 vp
2. Marko Parpala- Hessin Vahdotar                 UrHu  -56 vp
3. Hanna Nikkilä -Aaron Tokti                     UrHu  -57,40 vp
4. Otto Vainio/Patrik Andersin -Vahto             HusR  -58 vp
4. Leena Vähä-Erkkilä /Sini Tenkanen-Kuvastus     HusR  -58 vp
6. Henna Haavisto /Essi Salminen - Sharm-El-Sheik SiRu  -58,40 vp
7. Sini Tenkanen -Kauppilan Mara                  HusR  -58,80 vp
8. Ulla Koskenranta-Aalto -Kaskenpää Andromeda          -59,60 vp
9. Ella Numminen  Iida                            UrHu  -60 vp
10.Susanna Tuovinen -Royal Ascot                  HusR  -60,80 vp
11. Heidi Sinda/Marjo Kylmänen - Ukkosen Poika    UrHu  -63,20 vp
12. Maija Nikkilä-Silvi van Nelkas                TRS   -63,60 vp
13. Patrik Andersin /Otto Vainio -Pläsi           UrHu  -65,20 vp
14. Marko Rekola /Ella Numminen -Vahto            TR    -65,60 vp
15. Irina Mannonen /Heidi Lampela- Hiku-Hektor    YR    -66 vp
16. Heidi Vahtera/Perttu Hommonen - Elvud         PaRa  -67 vp
17. Mari Sarhamaa /Salli Sarhamaa - Vinha-Liinu   UrHu  -70, 60 vp
18. Salla Nissi - Susu                            UrHu  -72,80 vp
19. Minna Saarinen /Liisa Haverinen - Unzi        YR    -79,40 vp
20. Leena Vähä-Erkkilä -Hessin Vivahde            HusR  -90 vp
Luokka 2a) Prix de Euro-Hunter Vaativa koulu (2-1)
1.  Paula Karhu -Lapin Viri                       UrHu  -43,20 vp
2.  Heidi Sinda/Anja Tuurna -Lars                 UrHu  -62 vp
C Kati Honkanen H Anna-Leena Laakso

Luokka 1b) Prix de Euro-Hunter Noviisi koulu (18-5)

1. Irina Mannonen /Heidi Lampela- Hiku-Hektor     YR    0-0 vp  39,20 s
2. Heidi Sinda/Marjo Kylmänen - Ukkosen Poika     UrHu  0-0 vp  43,95 s
3. Maija Nikkilä - Silvi van Nelkes               TRS   0-0 vp  46,41 s
4. Ella Numminen - Iida                           UrHu  0-5 vp  39,52 s
5. Henna Haavisto /Essi Salminen - Sharm-El-Sheik SiRu  0-5 vp  41,98
6. Hanna Nikkilä -Aaron Tokti                     UrHu  0-5 vp 148,30 s
7. Marko Parpala- Hessin Vahdotar                 UrHu  5 vp   124,18 s
8. Otto Vainio /Patrik Andersin-Vahto             HusR  5 vp   131,72 s
9. Marko Rekola /Ella Numminen-Vahto             TR    5 vp   149,05 s
10. Heidi Vahtera/Perttu Hommonen - Elvud          PaRa  5,5 vp 140,55 s 
11. Salla Nissi - Susu                            UrHu  5,5 vp 150,22 s
12. Sini Tenkanen -Kauppilan Mara                 HusR  7 vp   153,75 s
13. Taru Lahti/Marjo Hämäläinen - Actros          TR    10 vp  129,97 s
14. Patrik Andersin /Otto Vainio -Pläsi           CR    10 vp  134,47 s
15. Ulla Koskenranta-Aalto -Kaskenpää Andromeda         12,5vp 144,36 s
16. Minna Saarinen /Liisa Haverinen - Unzi        YR    13,5vp 146,30 s
17. Mari Sarhamaa /Salli Sarhamaa - Vinha-Liinu   UrHu   25,5vp 230,42 s
18. Susanna Tuovinen -Royal Ascot                 HusR  43 vp  255,28s

Luokka 2b) Prix de Euro-Hunter Vaativa koulu (+20 cm) (2-1)
1. Paula Karhu -Lapin Viri                        UrHu  0-0 vp  38,85 s
2. Heidi Sinda/Anja Tuurna -Lars                  UrHu  0-10 vp 43,08 s
Ratamestari Olavi Vainikainen

2005/urjala2003tulokset.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 16:42 (ulkoinen muokkaus)