Käyttäjän työkalut

Sivuston työkalut


VALJAKKOAJOKISAT UrHU 1.-3.7.2005 Aikataulu 29.6.2005 kello 13

TARKISTA LOPULLINEN AIKATAULU VIELÄ TORSTAI-ILTANA!!!

Luokka 1 Alue Prix de YHO Avoin nuorille 99-00 syntyn. hevosille (40 * 80 m)

  1. 10.00 Vähä-Erkkilä Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU - Hessin Vivahde (sh)
  2. 10.10 Rimpiläinen Leena KiuRa / Kärkkäinen Heikki KiuRa - Kissanainen (sh)
  3. 10.20 Koskenranta-Aalto Ulla HusR - Kaskenpään Andromeda (shettis)
  4. 10.30 Sinda Heidi UrHU - Hessin Tuhto (sh)
  5. 10.40 Rönn Marsa ShaRa / Paulasuo Johanna ShaRa - Hessin Vihtori (sh)

C =Kati Honkanen H=Marita Törnroth

Luokka 2 Alue Prix de Mountain Horse, avoin poneille / hevosille (40 * 80 m)

  1. 11.00 Parpala Marko UrHU / Riekkinen Taina UrHU - Hessin Vahdotar (sh)
  2. 11.10 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS - Le Corbusier (FWB) (vain koulu ja tarkkuus)
  3. 11.20 Lahti Taru TR / Hämäläinen Marjo TR - Actros (pv)
  4. 11.30 Kajander Ulla NuR / Rokka Jaana NuR - Hikon Hilarius (sh)
  5. 11.40 Hokkanen Jaana NuR - Jarvantarhan Nestori (sh)
  6. 11.50 Huttunen Sirpa MänRa / Ahoniemi Riikka PPR - Neopolitano Brena 7 (lipizza)
  7. 12.20 Paulasuo Johanna ShaRa / Laukka Tuija AnRa / Rönn Marsa ShaRa -Tamorin Nestori (sh)
  8. 12.30 Virtanen Jenni/ Porkka Heidi- Pläsi (sh)
  9. 12.40 Järvelä Sanna SRS / Härkönen Annika SRS- Jatkon Tytteli (sh)
  10. 12.50 Ring Susse V-NR / Ring Klas-Erik V-NR - West Side Story (pv)
  11. 13.00 Vähä-Erkkilä Leena HusR / Vähä-Erkkilä Timo UrHU - Kuvastus (sh)
  12. 13.10 Haavisto Henna SiRu / Salminen Essi SiRu - Sharm El Sheik (nf)
  13. 13.20 Sinda Heidi UrHU / Kylmänen Marjo - Ukkosen Poika (sh)
  14. 13.30 Armfelt Lotta SRS / Armfelt Laura SRS- Aaker (eestinponi)
  15. 13.40 Korhonen Janita NaR - Frodo (shettis)

C =Kati Honkanen H=Irmeli Palvas

Luokka 3 Kansallinen Prix de Urjalan Osuuspankki (40* 100 m) Vaativa, avoin poni- ja hevosparivaljakoille

  1. 14.30 Ora Jaana AnRa / Lonka Jonna AnRa / Haavisto Henna SiRu - Sharlotte Moon & Yläharjun Paulette (shettis)
  2. 14.40 Puhakka Miia AnRa / Lonka Jonna AnRa - H.B.Yankee & Ajoksen Julia (shettis)
  3. 14.50 Simonsén Camilla HusR / Schrey Johanna HusR - Polly & Annabella (ponipari)
  4. 15.00 Kalalahti Hannu YR / Hakala Leena PaRa - Hilske & Hilma-Liina (sh)
  5. 15.10 von Schantz Fredrik V-NR / Heinonen Liisa - Cevin & Rikhard & Lebrecht & Carya (pv)
  6. 15.20 Simonsén Ben Kidi & Artemis & SG Xerie (pv)
  7. 15.30 Ihanamäki Jari KrK - Pavarotti & Cojak (pv)

C=Irmeli Palvas H=Kati Honkanen M=Marita Törnroth

Luokka 5 Kansallinen, Prix de Urjalan kunta, avoin hevosvaljakoille (40* 100 m)

  1. 16.00 Turku Charlotta V-NR / Bussman Sofia V-NR - ItŽs Casper
  2. 16.10 Holmasto Tove Maria KrK - Mingo (pv)
  3. 16.20 van Assendelft Michaela HusR - Fakir (SWB)
  4. 16.30 Tirkkonen Sanna HusR - Candy Boy (DWB)
  5. 16.40 Murola Jarmo SS-riders-92 / Airio-Murola Mirjam SS-riders-92 - The Most (lv)
  6. 16.50 Sinda Heidi UrHU / Tuurna Anja UrHU / Arola Arto UrHU - Lars (KWPN)

C=Irmeli Palvas H =Kati Honkanen M _Marita Törnroth

Luokka 6 Kansallinen, Prix de Suomen Hippos, avoin sh-valjakoille (40* 100 m)

  1. 17.30 Uosukainen Hanna UrHU - Rokki-Poju (vain koulu ja tarkkuus)
  2. 17.40 Järvelä Sanna SRS / Retva Sanni SRS- Hohdon Kiri
  3. 17.50 Takkinen Raisa ValRa - Vinsker
  4. 18.00 Lehtonen Päivi KR - Mirlakka
  5. 18.10 Ström Hanna NuR / Väisänen Riikka LahaRa / Ström Juuso SuoRa - Ynnäke
  6. 18.20 Holmasto Tove-Maria KrK - Lupsun Pimu
  7. 18.30 Vainio Otto HusR / Andersin Patrik CR - Vahto
  8. 18.40 Karhu Paula UrHU / Rajoo Annemari UrHU - Lapin Viri
  9. 18.50 Johansson Marita MänRa / Helenius Nora MänRa - Elvari

C= Marita Törnroth H =Irmeli Palvas M =Kati Honkanen

www.hessitalli.fi

2005/urjalakansallinenaikataulua.txt · Viimeksi muutettu: 2016/07/25 16:42 (ulkoinen muokkaus)